Tetování

Tetování je určitý druh kresby, při které jsou pomocí tetovací jehly nebo tetovací strojku vpichovány částečky inkoustu nebo jiného barviva pod kůži. V odborné terminologii jde o tzv. mikro-pigmentovou implantaci. Tetování samotné pak provádí tatér v tetovacím studiu. Tetování je jen jednou ze známých forem tzv. skarifikace, tj. kultu uměleckého zkrášlování těla.

Předělávání 

Provádíme předělání nebo opravu starého tetování 

Máte ošklivé tetování nebo snad něco, co se až tolik kdysi nepovedlo? I v dnešní době je možné takový problém snadno vyřešit, přičemž není nutné malbu úplně odstraňovat. U nás si s tím  umíme poradit, a z nepěkné malby udělá doslova úžasnou věc. 

Péče o tetování

Vaše nové tetování je druhem zranění. Pro jeho úspěšné zahojení je třeba k němu takto přistupovat. Fólie, kterou jsme tetování překryli, bude ránu chránit před jakýmkoliv znečištěním a případným poškozením, ke kterým by mohlo dojít během převlékání nebo jiné z běžných denních činností.

Ochrannou fólii sundejte ráno po tetování nebo alespoň po 12 hodinách, ránu opatrně ale důkladně omyjte vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem. Ideálně nechte tetování samovolně oschnout nebo ho velmi opatrně osušte papírovou utěrkou.

S omýváním tetování antibakteriálním mýdlem pokračujte po celou dobu hojení a to alespoň dvakrát denně.

Se začátkem aplikace krému počkejte zhruba na třetí den, nejlepší je vyčkat, než se kůže sklidní a vyschne. Ten správný čas pro začátek užívání krému poznáte, až se kůže začne napínat a svědit. Kůže každého z nás se liší, poslouchejte tedy prosím vaše tělo, které je nejspolehlivějším ukazatelem.

Drobné stroupky nebo šupinky, které se na ráně objeví během hojení, budou postupně samy opadávat. Ačkoliv to bude nepříjemné, snažte se vydržet a tetování nedrbat, stroupky nesloupávat, spolu s nimi by vám mohla "vypadat barva", tedy zmizet část tetování. Až se stroupky objeví, doporučujeme pokračovat s aplikací antibakteriálního mýdla dvakrát denně a následným promazáním krémem v co nejtenčí vrstvě, jak často bude třeba.

Proces hojení většinou trvá 2 - 3 týdny, po celou dobu tetování dvakrát denně omývejte a následně aplikujte krém dle potřeby vaší kůže. Připravili jsme pro vás balíček s péčí, který obsahuje antibakteriální mýdlo i krém, a můžete si ho zakoupit přímo u nás ve studiu.

Během hojení se vyhněte opalování, koupání, saunování i soláriu, vynechejte masáže potetovaného místa. Minimálně první dva dny nedoporučujeme věnovat se jakýmkoliv sportovním aktivitám. Pokud provozujete sport, při kterém by mohlo dojít k mechanickému poškození vašeho tetování, vyčkejte raději do jeho úplného vyhojení.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit na telefonních číslech : 721 841 127